Popyt nie odpuszcza, ciekawie na funcie

Strona popytowa po nieudanym wyjściu w górę, zebrała ponownie siły i kieruje się w stronę 1,1753. Wspólnej walucie nie zaszkodziła informacja, którą podała agencja Reuters. Wedle słów B. Johnsona powinniśmy być przygotowani na Brexit bez umowy. Dość niespodziewany zwrot akcji w negocjacjach przełożył się na tąpnięcie na GBP/USD. Para walutowa spadła prawie 100 pipsów ale w chwili obecnej znajdujemy się na poziomie 1,2927. Zadziwiające jest to, że popyt stara się przejąć kontrolę i wrócić na dzisiejszy szczyt 1,2961.

Wielokrotnie już wspominałem, że funt jest narażony na mocniejsza wahania, które mogą zaburzyć układ techniczny. Z pewnością jeszcze wiele razy będziemy świadkami mocnych impulsów, które należy uwzględnić w swojej strategii inwestycyjnej. Niemniej jednak biorąc pod uwagę nudne sesje na eurodolarze, para GBP/USD wydaje się atrakcyjna pod spekulacyjne zagrania.

Dzisiaj o 14:30 poznaliśmy bardzo dobre odczyty z USA. Bazowa sprzedaż detaliczna wyniosła 1,5%, wobec prognozy na poziomie 0,5%. Z kolei sprzedaż detaliczna była na poziomie 1,9%. Eurodolar utrzymuje się na poziomie 1,1744.

Aktualnie posiadam pozycję long na eurodolarze. Biorąc pod uwagę koniec tygodnia, wyręczę automat i zamykam pozycję na poziomie 1,1744.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap