Popołudniowe dane z USA

Przed momentem poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Ilość zezwoleń na budowę wyniosła 1.553, wobec 1.520M. Z kolei rozpoczęte budowy domów 1.415M, wobec prognozy na poziomie 1.457M.

Dzisiejsza sesja przynosi mieszane wyniki dla dolara. Z jednej strony dolar osłabia się wobec euro, kurs oscyluje wokół 1,1810, co daje nam wzrost na poziomie 0,36%. Z drugiej zaś strony amerykańska waluta, dość dobrze radzi sobie z walutami antypodów: AUD/USD -0,59%, NZD/USD -60%.

Jeszcze kilka słów o funcie, któremu ciąży Brexit oraz związane z tym negocjacje. W dniu dzisiejszym obie strony mają powrócić do rozmów, co jest w oczywiście pozytywnym aspektem. Jednak warto wspomnieć o wystąpieniu G. Vlieghie z BOE, który podkreślił, że zaczynają się materializować wcześniejsze problemy. QE jest słabsze niż w marcu. Natomiast aktualna polityka fiskalna może nie być wystarczająca. BOE widzi potrzebę kolejnych działań (ujemne stopy??) GBP/USD zanurkował w okolice 1,2920. (Oporem cały czas jest poziom 1,30).

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap