Podsumowanie tygodnia.

Główna para walutowa już drugi tydzień z rzędu porusza się w trendzie bocznym, wokół poziomu 1,1850. Wydarzeniem tygodnia było posiedzenie Rezerwy Federalnej, która zgodnie z oczekiwaniami nie zmieniła poziomu stóp procentowych. Wiele uwagi przyciągnęła późniejsza konferencja prezesa FED J. Powella, który przedstawił zakres polityki pieniężnej i odpowiadał na niełatwe pytania dziennikarzy.

Prezess FED przypomniał, że Rezerwa Federalna jest zdecydowana użyć odpowiednich narzędzi, jeżeli będzie tego wymagać sytuacja gospodarcza. Jednak trzeba przyznać, że inwestorzy podeszli do tego sceptycznie. Dobrze to było widać po głównych indeksach, które były pod kreską. Spadki dotknęły także główną parę walutową, która spadła poniżej poziomu 1,18.

W środę przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej poznaliśmy ważne dane dotyczące sprzedaży detalicznej i bazowej sprzedaży detalicznej. Niestety oba odczyty były poniżej konsensusu rynkowego. Bazowa sprzedaż wyniosła 0,7%, natomiast sprzedaż detaliczna 0,6%. Warto wspomnieć, że sprzedaż detaliczna odpowiada za 70% PKB.

Ostatnie odczyty z amerykańskiej gospodarki pozostały bez wpływu na eurodolara. Na koniec tygodnia za 1 euro płacono 1,1840 dolara.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap