Podsumowanie dnia

Pierwsza sesja bieżącego tygodnia, przyniosła umocnienie dolara na szerokim rynku oraz spadki na rynkach akcji. Obawy związane z COVID-19, podkopały optymizm, jaki udzielał się inwestorom. Zwiększona ilość zachorowań oraz ogólny wątek, wprowadzenia kolejnych lokalnych blokad i zakazów, wzbudziły obawy o wzrost gospodarczy.

Główna para walutowa spadła poniżej wrześniowego dołka i zanotowała minimum na poziomie 1,1731, gdzie doszło do realizacji zysków. W chwili pisania posta kurs eurodolara oscyluje wokół poziomu 1,1766. Jednak wydaje się, że w najbliższym czasie, podaż będzie chciała przetestować wsparcie 1,1696-1,1710, którego złamanie może zmienić układ sił na rynku.

Wygranym dnia jest amerykański dolar, który ma status bezpiecznej przystani. Wyjątkowo słabo radziły dobie waluty Antypodów i funt brytyjski, któremu dodatkowo ciąży wątek Brexitu. Warto jeszcze wspomnieć kilka słów o polskiej walucie, która w dniu dzisiejszym przebiła poziom 3,80 na USD/PLN oraz skierowała się w stronę 4,50 na EUR/PLN. Zainteresowanych odsyłam do mapy cieplnej forex, gdzie można na bieżąco śledzić siłę poszczególnych walut.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap