Podsumowanie dnia

W dniu dzisiejszym na rynku eurodolara, nie obserwowaliśmy większej zmienności. Kurs omawianej pary walutowej poruszał się w zakresie 40 pispów, pomiędzy 1,1827 a 1,1787. W chwili pisania postu kurs oscyluje w okolicach 1,1810.

Ciekawiej było na GBP/USD, które po obronie wsparcia na 1,30, poszybowało w górę w okolicę 1,3080. (RSI 1h wynosi aktualnie 67). Popyt otrzymał paliwo w postaci słów premiera B.Johnsona, który występując w parlamencie przedstawił kilka rozwiązań. (Pisałem o tym w poprzednim poście).

Polski indeks WIG20, zanotował spadek w okolice 1682,8 (-1,11%), jednak tematem dnia był debiut spółki Allegro. Otwarcie było wyjątkowo udane, gdyż akcje poszybowały w górę o 51%, czyli 65 zł. Z każdą godziną było coraz lepiej i maksimum zanotowaliśmy na 72 zł. Cena zamknięcia wyniosła 70 zł (60,31%). Allegro prawdopodobnie już 15 października wejdzie do WIG20 i zastąpi Mbank.

Polski złoty w dniu dzisiejszym kosmetycznie stracił: EUR/PLN zanotował max na poziomie 4,4883, z kolei USD/PLN wzrósł do 3,8013

Z pewnością wielu inwestorów jest już myślami przy wtorkowej sesji, kiedy to w pełni powrócą inwestorzy zza oceanu. Dzisiejsza mała płynność była spowodowana obchodami Dnia Kolumba w USA. Oczywiście giełda pracowała ale wielu inwestorów zrobiło sobie przedłużony weekend.

Podczas wtorkowej sesji uczestnicy rynku zwrócą uwagę na nastrój ekonomiczny ZEW w Niemczech. W drugiej części dnia poznamy bazowy wskaźnik inflacji konsumenckiej w USA.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap