Podsumowanie dnia

To była nudna sesja na rynku eurodolara. W większości dnia poruszaliśmy się powyżej poziomu 1,1753, jednak nie miało to przełożenia w postaci ruchu wzrostowego w kierunku 1,18. W efekcie doszło nawet do wybicia dołem, które jednak zostało szybko zgaszone. Powróciliśmy w okolice poziomu 1,1753, który co jakiś czas odgrywa rolę wsparcia i oporu.

Nieco ciekawiej było na parze GBP/USD, która na początku sesji zaliczyła całkiem niezły zjazd z 1,2970 do 1,2892, gdzie doszło do realizacji zysków. Aktualnie kurs porusza się okolicy 1,2930. Z pewnością jeszcze nie raz zobaczymy większe wahania na tej parze walutowej, co może zachęcać inwestorów do rozgrywania spekulacyjnych pozycji w obie strony. Silnym oporem pozostaje poziom 1,30.

Na polskim złotym bez większych zmian: USD/PLN znajduje się w okolicach 3,8135, z kolei EUR/PLN porusza się wokół 4,4822.

Polski indeks WIG20, nie może zaliczyć sesji do udanych. Po całkiem niezłym początku, kolejne godziny przyniosły systematyczny zjazd w dół. W efekcie sesję zakończyliśmy na poziomie 1717,9 (-1,02%).

Dla zainteresowanych polską giełdą przypominam, że w najbliższy poniedziałek swój debiut odnotuje spółka Allegro. (Kurs odniesienia został ustalony na poziomie 43 zł, zaś zapisy na akcje zostały zredukowane, aż o 85%. Według wyceny IPO, będzie to największa polska spółka na rodzimej giełdzie).

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap