Podsumowanie dnia

Wtorkowa sesja była wyjątkowo interesująca. Co prawda pierwsze godziny handlu, nie przyniosły jakiś szczególnych wrażeń, jednak późnym wieczorem prezydent USA zaskoczył wszystkich. Tweet D. Trumpa, który odrzucił ofertę stymulacyjną Demokratów, wprowadził nerwowość na rynkach. Indeksy w USA zanurkowały a w ślad za tym umocnił się dolar.

Główna para walutowa, która jeszcze dzisiaj testowała poziom 1,18 (max 1,1807), po wpisie D. Trumpa spadła w okolice 1,1735. Finalnie kurs przekroczył kluczowe wsparcie na 1,1753, co wspiera aktualnie stronę podażową. Jeżeli w najbliższym czasie, nie dojdzie do powrotu ponad 1,1753 oraz 1,1770, to podaż powinna zepchnąć kurs eurodolara w stronę poziomu 1,17. W tym wypadku test poziomu 1,1685-88 wydaje się realny a co za tym idzie, próba zejścia na ostatnie minima pozostaje w grze. (Eurodolar wybił się dołem z lokalnego kanału wzrostowego).

Na rynku funta obserwowaliśmy dzisiaj, test okrągłego oporu na poziomie 1,30, który został wybroniony. Strona podażowa najpierw zepchnęła kurs w okolice poziomu 1,29, następnie po wpisie D.Trumpa zeszliśmy w okolice 1,2875. (W jednym z moich postów informowałem o zleceniu short, które ustawiłem na poziomie 1,30).

Polski indeks WIG20 zaliczył kosmetyczny wzrost, do poziomu do poziomi 1735,45 (+0,23%). Natomiast amerykańskie indeksy kończą dziś na minusach.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap