Podsumowanie dnia

Czwartkowa sesja nie przyniosła rozstrzygnięcia na głównej parze walutowej. Ostatecznie oscylujemy wokół poziomu 1,1753, który dzisiaj został naruszony. Maksimum wypadło na poziomie 1,1770. Pomimo wspomnianych wzrostów, bardziej prawdopodobny scenariusz zakłada umocnienie dolara, Obawy związane z COVID-19, Brexitem oraz wyborami w USA, sprzyjają walutom safe haven, do których zaliczamy amerykańską walutę.

Wyjątkowo ciekawie było dzisiaj na GBP/USD, gdzie byliśmy świadkami większej zmienności. Spadek z poziomu 1,2944 i późniejsze odbicie, było efektem informacji w sprawie negocjacji na linii UE-Wielka Brytania. Początkowy brak porozumienia, przerodził się w próbę kompromisu. W chwili pisania postu „kabel” porusza się wokół poziomu 1,2884.

Unia Europejska wszczęła postępowanie przeciwko Wlk. Brytanii ws. Brexitu. Kością niezgody jest odmowa przez Wlk. Brytanię, porzucenia części zapisów, które wcześniej zostały zawarte w umowie rozwodowej. Sprawa może skończyć się nawet w Trybunale Sprawiedliwości.

Polska waluta umocniła się dzisiaj zarówno do euro i dolara. Minimum na EUR/PLN wypadło na 4,4723, z kolei USD/PLN zanotował zjazd do 3,8039.

W dniu dzisiejszym WIG20 spadł do poziomu 1694 pkt, (-1,08%).

Piątkowa sesja zapowiada się wyjątkowo ciekawie a to za sprawą kalendarza makro. Przed południem poznamy wskaźnik inflacji CPI w strefie euro. Natomiast w drugiej części dnia, zostaną przedstawione odczyty z amerykańskiego rynku pracy. Oczekuje się spadek stopy bezrobocia do poziomu 8,2%.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap