Podsumowanie dnia

Wtorkowa sesja na rynku eurodolara należała do strony podażowej Główna para walutowa pogłębiła ostatnie minima i skierowała się, w stronę ważnego wsparcia na poziomie 1,1696-1,1710. Minimum dziennie zaliczyliśmy na poziomie 1,1693, gdzie doszło do kosmetycznej realizacji zysków. Z pewnością część inwestorów będzie szukała tutaj, okazji do długich pozycji, jednak trzeba mieć na uwadze, że ruch wzrostowy jest w tym wypadku ograniczony. Analiza techniczna wspiera popyt ale sytuacja fundamentalna szkodzi wspólnej walucie. Na chwilę obecną poziom 1,1696-1,1710, jest respektowany przez stronę podażową.

Wyjątkowa presja ciąży na funcie, który w dniu dzisiejszym po raz kolejny zaliczył spadek. Nie tylko Brexit ale zapowiedź kolejnych zakazów i blokad, które chce wprowadzić premier B.Johnson, negatywnie rzutuje na „kabla”. Minimum dzienne wypadło na poziomie 1,1712 i jest to zarazem, poziom nieoglądany od 23 lipca.

Umocnienie dolara na głównej parze walutowej, spowodowało osłabienie na polskim złotym. USD/PLN zanotowało wzrost w stronę poziomu 3,85, z kolei EUR/PLN zaliczyło 4,51.

W dniu dzisiejszym mieliśmy wystąpienie prezesa FED, który dosłownie przypomniał swoje ostatnie słowa. Sprawozdanie z polityki monetarnej przeszło bez echa, co było widać na rynku forex.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap