Piątkowe dane NFP

W dniu dzisiejszym poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku pracy:

Źródło: https://pl.investing.com/economic-calendar/

Jak widać powyżej wzrosły zarobki, co tworzy po raz kolejny presję inflacyjną. Dobrze wypadła stopa bezrobocia, która spadła do 3,9%.

Natomiast niespodzianką, są dane związane z nowymi miejscami pracy. Zarówno zatrudnienie w sektorze pozarolniczym, jak i również zatrudnienie w sektorze prywatnym, z wyłączeniem rolnictwa są zdecydowane poniżej oczekiwań.

Gorsze dane mogą być szokiem, gdyż w środę poznaliśmy wyjątkowo dobry raport ADP, który był ponad 2 krotnie lepszy od prognozy i wyniósł 807K.

Eurodolar w pierwszej fazie wybił w okolice 1,1320, jednak impuls został szybko zgaszony i handel odbywa się tuż poniżej 1,13

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap