Oświadczenie Rezerwy Federalnej

W dniu dzisiejszym Rezerwa Federalna podjęła następujące decyzje: stopa procentowa została podniesiona do poziomu 5,25%, co było zgodne z oczekiwaniami.

Rynek wyceniał, aż 90% szans na takową podwyżkę. W oświadczeniu padło sformułowanie o utrzymującej się inflacji, natomiast aktywność gospodarcza rozwijała się w umiarkowanym tempie w pierwszym kwartale. Dodatkowo przyrost miejsc pracy był solidny, zaś stopa bezrobocia pozostaje na niskim poziomie.

Głosowanie było jednomyślne.

Pełne oświadczenie FED znajduje się pod następującym linkiem.

Aktualnie trwa konferencja prasowa J. Powella

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap