Odczyty inflacyjne w USA

W dniu dzisiejszym poznaliśmy szereg danych, dotyczących inflacji konsumenckiej. Jak się okazało, inflacja CPI liczona r/r, była zgodna z oczekiwaniami i wyniosła 5,3%. Natomiast inflacja CPI liczona m/m, była gorsza od oczekiwań i wyniosła 0,3%, (przy ostatnim odczycie na poziomie 0,5%). Był to zarazem najgorszy odczyt od lutego br.

Źródło wykresu: investing,com

Słabiej od oczekiwań wypadły również, bazowy wskaźnik CPI liczony m/m oraz r/r. Pierwszy który był najniższy od marca i wyniósł zaledwie 0,1%, zaś drugi wyniósł 4%.

Źródło wykresu: investing,com

Jeżeli weźmiemy pod uwagę spostrzeżenia Rezerwy Federalnej, według której wzrost inflacji ma charakter przejściowy, to możemy stwierdzić, że dane są zgodne z narracją FED.

Na rynku eurodolara bez większych zmian, chociaż dolar lekko osłabia się. W chwili obecnej handel odbywa się na poziomie 1,1833.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap