Najważniejsze informacje z konferencji prasowej J. Powella

Inflacja jest silna i FED zrobi wszystko aby wróciła do poziomu 2%. Według prezesa FED pełne efekty podwyżek jeszcze nie są w pełni odczuwalne. Wydatki osobiste są mniejsze i aktywność związana z budownictwem prywatnym słabnie. Rezerwa Federalna będzie prowadzić swoją restykcyjną politykę, jeszcze przez dłuższy okres. Tempo przyrostu nowych miejsc pracy spadło. Z kolei inflacja z ostatnich 3 miesięcy wyhamowała.

J. Powell dał do zrozumienia, że im dłużej inflacja będzie wysoka, tym większe prawdopodobieństwo, że utrzyma się.

Prezes FED podkreślił, że Rezerwa Federalna koncentruje się na trwałych zmianach i nie bierze pod uwagę, krótkoterminowych zmian warunków finansowych.

Eurodolar zareagował najpierw niewielkim spadkiem, następnie kieruje się w stronę poziomu 1,0960. Czyżby poziom 1,10 miał być dziś złamany?

Indeksy również kierują się na północ.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap