Mocny ruch w górę na GBP/USD

Para walutowa zanotowała wzrost w okolice 1,3603, po słowach A. Bailey’a, który zwrócił uwagę, że BoE nie zamierza wprowadzać ujemnych stóp procentowych. Według niego bank centralny potrzebuje czasu do analizy sytuacji, czy ujemne stawki są potrzebne, natomiast decyzja powinna być przemyślana. W dalszych słowach zwrócił uwagę, na problemy z zastosowaniem negatywnych stawek procentowych, których wykorzystanie zależy od systemu bankowego. Według A. Bailey’a bezrobocie będzie najlepszą miarą, do kolejnych działań banku centralnego.

Podsumowując swoje wystąpienie zaznaczył, że żyjemy w czasach niskich stóp procentowych.

Wygląda na to, że ujemne stawki nie zostaną szybko wprowadzone, jednak trzeba się zastanowić, czy wypowiedź nie była próbą sprawdzenia jak zareaguje rynek. Gospodarka Wielkiej Brytanii stoi przed wyzwaniem. Mając na uwadze Brexit oraz rozwój wirusa, BoE będzie zmuszony na kolejne działa. Przyszłość funta rysuje się raczej w ciemnych kolorach.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap