Minutki z posiedzenia FOMC

Wieczorem poznaliśmy zapiski z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej.

Wśród uczestników posiedzenia, pojawiły się głosy w kwestii możliwego ograniczenia skupu aktywów. Jednocześnie zaznaczono, że cel pełnego zatrudnienia nie został spełniony, jednak dalszy postęp będzie kontynuowany. Warunki umożliwiające zmniejszenie aktywów, mogą zostać spełnione wcześniej, niż spodziewano się w przeszłości.

Rezerwa Federalna będzie ściśle śledzić przyszłe dane makroekonomiczne, co pozwoli lepiej ocenić ścieżkę rynku pracy oraz inflacji.

Zdecydowana większość uczestników oceniła, że ​​ryzyko dla ich projekcji inflacyjnych jest przesunięte w górę.

Członkowie zgodzili się, że wskaźniki aktywności gospodarczej i zatrudnienia uległy wzmocnieniu.

Kilku członków posiedzenia zwróciło uwagę na problemy z łańcuchem dostaw, co może rodzić presję cenową.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap