Konferencja prasowa J. Powella

Według prezesa Rezerwy Federalnej system bankowy w USA ma się dobrze i jest zdrowy. FED ma na celu zduszenie inflacji, która jest za wysoka, optymalny poziom według członków FED to 2%. Rezerwa zakłada dłuższy okres czasu walki z inflacją. Wszelkie działania Rezerwy Federalnej będą uzależnione od przyszłych odczytów makroekonomicznych.

Pojawiają się oznaki równowagi pomiędzy podażą i popytem. Rynek pracy ma się dobrze ale ilość ogłoszeń o pracę spadła. Gospodarka znajdzie się pod presją ze względu na zaostrzone warunki kredytowe. Natomiast zakres skutków podnoszenia stóp procentowych pozostaje niepewny. Ograniczenie inflacji może wpłynąć na złagodzenie sytuacji na rynku pracy.

Członkowie Rezerwy Federalnej widzą łagodną recesję, jednak ostatnie dane makro wskazują, że działania FED były właściwe. Wyższe stopy procentowe mogą pozostać na dłuższy czas, wydaje się to być właściwe.

Rynek akcyjny oraz rynek forex pozostają bez zmian z małymi wahaniami.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap