Konferencja prasowa FED w skrócie.

Według prezesa FED, inflacja pozostaje zbyt duża, co skłania FED do działania. J. Powell powtórzył słowa o silnym rynku pracy oraz możliwych trudnościach w łańcuchu dostaw, która jest związana z blokadami w Chinach.

W komitecie panuje pełna zgoda w kwestii podwyżki oraz dalszego zacieśniania polityki pieniężnej.

(Odbiór wypowiedzi: J. Powella jest gołębi, nie ma tutaj sformułowań o silnym dążeniu w podwyższaniu stóp procentowych. Brakuje też stwierdzeń o silnym, skokowym ruchu na kolejnym posiedzeniu. Raczej kolejne 50 pb jest „na stole”). Dolar zaczyna tracić, zaś rynki akcyjne mają szansę na ruch w górę.

W dalszej części konferencji prezes J. Powell będzie odpowiadał na pytania.

Powell nie rozważa podwyżki stóp procentowych o 75 pb.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap