Konferencja prasowa EBC w skrócie

Według Ch. Legarde inflacja jest zbyt wysoka względem ustalonego targetu na poziomie 2%. Sytuacja ekonomiczna nie napawa optymizmem, członkowie EBC spodziewają się osłabienia gospodarczego w do końca roku oraz na początku przyszłego. Popyt prawdopodobnie spadnie ze względu na podwyżki stóp procentowych. Mocne odbicie na usługi jakie miało miejsce po pandemii zaczyna zwalniać. Europejski Bank Centralny spodziewa się zwiększenia bezrobocia, że względu na spowolnienie lub recesję.

EBC jest zgodny, że walka z inflacją pozostaje na pierwszym miejscu. Natomiast decyzje będą podejmowane z posiedzenia na posiedzenie, biorąc pod uwagę dane makroekonomiczne.

Jak zapewne widać EBC przestraszył się wysokiej inflacji i zamierza podnosić stopy procentowe, biorąc pod uwagę możliwe spowolnienie.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap