Konferencja prasowa Ch. Legarde

Gospodarka kurczyła się w IV kwartale, szczególnie usługi zostały poważnie ograniczone. Inflacja pozostaje bardzo niska.

Napływające dane sugerują, bardziej wyraźny krótkoterminowy wpływ pandemii.

Niepewność pozostaje wysoka. Bank centralny jest gotowy do zastosowania wszelkich dostępnych instrumentów w razie potrzeby.

Ch. Legarde przewiduje, że wzrost PKB w 2021 r. wyniesie 3,9%, wobec wcześniejszych 5% Natomiast w 2022 r. wzrost PKB wyniesie 4,2%, wobec 3,2% PKB w 2023 r. ma wynieść 2,1%. Ryzyko dla wzrostu pozostaje na minusie.

Inflacja w 2021 i 2022 wyniesie kolejno 1% i 1,1%. Natomiast w 2023 ma wynieść 1,4%.

Eurodolar rośnie do poziomu 1,2128, (najbliższy opór znajduje się na poziomie 1,2134.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap