Komunikat z wystąpienia J. Powella

W dniu dzisiejszym prezes FED wysępuje w Kongresie. Komunikat w formie tekstowej pojawił się wcześniej, aktualnie J. Powell odpowiada na pytania.

Prezes Rezerwy Federalnej pokreślił, że polityka wsparcia, ze strony FEDu, będzie trwała do momentu pełnego powrotu do normalności w gospodarce.

Inflacja powinna być wyższa przez najbliższe miesiące ale zgodnie z tym, co wcześniej słyszeliśmy, powinna spaść i ustabilizować się.

Bilanse przedsiębiorstw są silne i ustabilizowane, zaś podstawowe instytucje są odporne na zawirowania rynkowe.

Rynek pracy powinien zmierzać w kierunku pełnego zatrudnienia, jednak na chwilę obecną jest to rozłożone w czasie.

Postęp w gospodarce powinien być kontynuowany, natomiast wszelkie zmiany w polityce pieniężnej FED będą przedstawiane z wyprzedzeniem.

Komunikat nie przynosi większych zmian w narracji FEDu, co nie przyłożyło się na umocnienie dolara. Kwestia inflacji po raz kolejny została powtórzona.

Pełny tekst komunikatu, możemy przeczytać na stronie Rezerwy Federalnej: https://www.federalreserve.gov/newsevents/testimony/powell20210714a.htm

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap