Komunikat z posiedzenia BoE

Bank centralny pozostawił stopy na niezmienionym poziomie 0,10%. Obecne stanowisko BoE zakłada, że w 2021 roku PKB szybko wzrośnie do poziomu sprzed wirusa. Wprowadzenie szczepionek będzie prowadzić do złagodzenia zakazów, jednak prognozy dla gospodarki pozostają wciąż niepewne. Oczekuje się wzrost inflacji CPI do 2% w szybkim tempie. BoE nie będzie spieszyć się normalizowaniem polityki pieniężnej, do momentu powrotu pełnej mocy produkcyjnej oraz osiągnięcia celu inflacyjnego.

BOE obniża również swoje prognozy wzrostu na rok, szacując, że PKB w 2021 r. Wyniesie 5% w porównaniu z listopadową prognozą 7,25%.

Funt wystrzelił w górę (80 pipsów), gdyż nie pojawiła się wzmianka o ujemnych stopach procentowych. Aktualnie handel odbywa się wokół poziomu 1,3640.

Pełen komunikat BOE.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap