Komentarz dla pary USD/CAD

Dzisiaj kilka słów o parze walutowej USD/CAD, którą zaliczamy do par związanych z rynkiem surowcowym. Jak zauważył jeden z użytkowników FX-zone, para walutowa notuje od ponad roku ruch spadkowy. Co stanowi podstawę takiego stanu rzeczy: fundamenty czy technika?

Perspektywy gospodarcze dla Kanady, (która oparta jest na surowcach a w szczególności na wydobyciu ropy naftowej), wydają się być całkiem niezłe i to pomimo sytuacji pandemicznej. W pewnym sensie działalność gospodarcza jest utrudniona ale bliskość gospodarki USA, ma duże znaczenie dla sytuacji gospodarczej Kanady. Pozytywny aspekt jest dobrze widoczny na parze walutowej USD/CAD, która notuje od kwietnia 2020 roku silny ruch spadkowy.

Podstawą takiego zachowania, jest postrzeganie sytuacji przez poszczególne banki centralne oraz wzrosty na rynku ropy naftowej. Jak wiadomo, Loonie jest silnie powiązana z rynkiem ropy naftowej, zaś wzrost cen nakręca gospodarkę Kanady. Dodatkowo szybkie „odmrażanie” gospodarki USA, która importuje kanadyjską ropę, jest silnym wsparciem dla „Loonie”.

Powracając do różnić pomiędzy BOC i FED, na pierwszy plan wysuwa się ekspansywność Rezerwy Federalnej, która drukuje dolara bez ograniczeń. Natomiast Bank Kanady, ograniczył skup obligacji o 1/4, czyli 3 mld dolarów kanadyjskich tygodniowo.

Ruch spadkowy na USD/CAD zapoczątkowany w kwietniu 2020 roku, odbył się bez większych ruchów korekcyjnych. Aktualnie para walutowa porusza się blisko minimów z września 2017 roku, kiedy to zanotowaliśmy minimum na poziomie 1,2060. Wydaje się, że ruch spadkowy powoli dobiega końca, gdyż silny dolar kanadyjski, może zaszkodzić rozwojowi gospodarczemu. Wskaźniki tygodniowe i miesięczne są w okolicach poziomu 30.

Powyższe aspekty mogą skłonić stronę podażową do realizacji zysków, zaś popyt do próby szukania okazji w ramach korekty.

W przypadku dalszych spadków kolejne silne wsparcie znajduje się na 1,1919-44.

W chwili obecnej nadal obowiązuje silny trend spadkowy, który może być poprzedzony korektą.

Warto pamiętać, że sytuacja na rynku forex, nigdy nie jest stała, dlatego należy będzie śledzić kolejne odczyty makro.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap