Info Brexit #2

W dniu dzisiejszym nie doszło do przełomu, pomimo kolejnej, ” ostatniej” szansy na zawarcie porozumienia. „Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, zgodzili się kontynuować prace nad umową handlową, po Brexicie podczas niedzielnej rozmowy telefonicznej, co ich zdaniem, może uratować porozumienie”.

Negocjacje po omówieniu najważniejszych, nierozwiązanych kwestii, zostały przerwane tuż po północy w sobotę. Obie strony wyraziły chęć powrotu do rozmów, w celu osiągnięcia porozumienia. W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia, umowa mogłaby zostać dopracowana do połowy przyszłego tygodnia.

Sytuacja wydaje się być patowa, gdyż oprócz wspólnych chęci, daleko obu stronom do kompromisu. Kością niezgody pozostaje rybołówstwo oraz kwestia konkurencyjności dla przedsiębiorstw.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap