GBP/USD w okolicy 1,34

Na słabości dolara korzysta również strona popytowa na rynku przysłowiowego „kabla”. Para walutowa dotarła w okolice szczytu z 23 listopada, osiągając maksimum na poziomie 1,3394. Inwestorzy wierzą w pozytywne zakończenie negocjacji pomiędzy UE/UK, co dodatkowo napędza wzrosty. Widać, że wszelkie korekty stanowią dobra okazję na zakup funta.

Na chwilę obecną obie strony są zgodne w głównej kwestii, że umowa musi powstać ale widać jednak różnicę zdań, w kluczowych aspektach treści umowy. Wielka Brytania twierdzi, że możliwy będzie postęp w negocjacjach, jeżeli będzie kontrolować rybołówstwo. Z kolei UE ma w tej kwestii odmienne zdanie. Ciekawy tweet zamieściła dziś Przewodnicząca Komisji Europejskiej, w którym stwierdziła, że niezależnie od wyniku będzie wyraźna różnica pomiędzy bycie członkiem EU i będąc cenionym partnerem.

Powracając do pary walutowej GBP/USD najbliższy opór znajduje się na 1,3398-1,1404, którego złamanie otwiera drogę w kierunku szczytu z 1 września na 1,3484. Wsparcia możemy wyznaczyć na 1,3312/ 1,33 oraz 1,3264-78.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap