GBP/USD nieudane wybicie?

W dniu dzisiejszym, strona popytowa podjęła próbę, wybicia ostatniego szczytu na poziomie 1,4234, co finalnie skończyło się niepowodzeniem. Po zanotowaniu maksimum na poziomie 1,4247, popyt odpuścił, co skutkowało silnym poniżej poziomu 1,4156. (Wtorkowe maksimum jest zarazem najwyższym poziomem od kwietnia 2018 roku).

W okolicach dzisiejszego dołka mamy średnią 55-sesyjną, która z powodzeniem zatrzymała stronę podażową. Dodatkowo poziom 1,4166, stanowi szczyt z 11 maja, który stanowi równe 50% kanału bocznego. Tuż poniżej dzisiejszego minimum, mamy dolne ograniczenie kanału wzrostowego, co jest dodatkowym hamulcem dla podaży.

Jak można było się spodziewać, w tychże okolicach popyt szukał swojej szansy. Od dwóch godzin trwa ruch korekcyjny, który dotarł do poziomu 1,4191.

Sytuacja na rynku kabla nie jest jednoznaczna. Z jednej strony, popyt wspiera sytuacja związana z odmrażaniem gospodarki oraz wstępnym powrotem, do normalizacji polityki pieniężnej przez BOA. Jednak w tle mamy kolejne informacje o zmutowanym wariancie Covid-19, który wprowadza niepewność co do dalszych etapów normalizacji życia gospodarczego.

Warto jednak mieć na uwadze, że technicznie kolejny dzień kurs GBP/USD znajduje się w kanale bocznym. W związku z powyższym o kierunku omawianej pary walutowej (z technicznego punktu widzenia), zdecyduje kierunek wybicia.

Opory można wyznaczyć na 1,4211-20 oraz 1,4234-47. Z kolei wsparć szukałbym w okolicy 1,4156-66 oraz 1,4092-1,4102, (jako dolne ograniczenie trendu bocznego).

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap