GBP/USD na lutowych minimach

Dzisiejsza sesja upłynęła pod kątem dalszych spadków, na rynku przysłowiowego kabla. Para walutowa zanurkowała do poziomu 1,3572, chwilowo łamiąc wsparcie na poziomie 1,3593-1,3627. Aktualnie trwa odbicie i handel odbywa się w okolicy poziomu 1,3629. Dzisiejsze spadek oznacza, że para GBP/USD znalazła się na najniższych poziomach od 4 lutego.

Za taki obrót sprawy, odpowiada obawa o sytuacją epidemiologiczną w Wielkiej Brytanii. W dniu dzisiejszym po raz kolejny obserwowaliśmy wzrost ilości nowych zachorowań (46558), względem wczorajszego dnia (39805). Statystyki pokazują, że za ponad 90% zachorowań odpowiada wariant Delta. Sytuacja jest na tyle niepokojąca, gdyż wzrost zachorowań odbywa się latem, zaś w dniu 19 lipca premier B. Johnson zniósł wszelkie obostrzenia. Czy sytuacji pogorszy się w następnych dniach/tygodniach? Tego nie można wykluczyć ale trzeba wziąć pod uwagę, że Wielka Brytania przoduje w ilości osób zaszczepionych.

Technicznie para walutowa ma szansę na korektę, która może znieść część spadków. Jednak nie wydaje się aby mogło dojść do odwrócenia trendu.

Pierwszych oporów szukałbym na poziomie 1,3669-70, (dołki z przełomu marca i kwietnia). Następnych w okolicach 1,37. W przypadku słabości strony popytowej kolejnym celem może być minimum z 18 stycznia na poziomie 1,3520.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap