GBP/USD na nowych szczytach

Pozytywny sentyment nie ominął pary GBP/USD, która tym samym wybiła się powyżej opór 1,3759. Strona popytowa dotarła do poziomu 1,3792, gdzie aktualnie odbywa się handel. Para walutowa jest na najwyższych poziomach od kwietnia 2018 roku.

Spoglądając na wykres od strony technicznej, możemy zauważyć, że tworzy się formacja flagi, która z reguły jest kontynuacją trendu. To może oznaczać, że po ewentualnej lokalnej korekcie, strona popytowa powinna nadal kontrolować sytuację na rynku kabla. Warto jednak mieć na uwadze, że wskaźniki na wykresie 4h, są wysoko, co może sugerować, jakąś próbę korekty przed dalszymi wzrostami.

Najbliższe wsparcie to oczywiście ostatnia strefa oporów na poziomie 1,3746-59. natomiast najbliższym oporem jest poziom 1,3795, czyli szczyt z ostatniego tygodnia kwietnia 2018 roku. W przypadku dalszych wzrostów oporów szukałbym na poziomie 1,3894 oraz 1,3918-47. Psychologicznym oporem będzie również poziom 1,40, który zbiega się ze szczytem z 26 kwietnia 2018 roku.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap