GBP/USD mocno w dół

Zgodnie z oczekiwaniami funt nie utrzymał ostatnich wzrostów powyżej poziomu 1,30. Za spadkami stoją jednak informacje o możliwym dwutygodniowym lockdownie od 14 października do 7 listopada.

Para walutowa spadła w okolice dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, który możemy wyznaczyć na poziomie 1,2930-40. Jeżeli dojdzie do wybicia dołem możemy spadki mogą nabrać tempa. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 1,29 oraz 1,2849, czyli minima z 7 i 8 października.

Warto mieć na uwadze, że RSI na wykresie 1h wynosi już 24, co może sugerować korekcyjne odbicie. Kluczowy poziom możemy wyznaczyć na poziomie 1,30, który dodatkowo zbiega się z dolnym ograniczeniem lokalnego klina zwyżkującego. Biorąc jednak pod uwagę wagę problemów Brexit, Covid-19 nie wydaje się aby funt był w stanie mocno iść w górę. Trzeba się jednak nastawić na mocniejsze wahania na omawianej parze walutowej. Rynki uwielbiają przecież skrajności;)

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap