GBP/USD – czekamy na BoE?

Ostatnie dni nie przynoszą większych zmian na rynku przysłowiowego „kabla”. Para walutowa porusza się pomiędzy poziomami 1,36 i 1,37. Jeżeli spojrzymy szerzej na wykres GBP/USD możemy zauważyć, że obie strony nie mają siły do przełamania określonych poziomów. Możemy wręcz założyć, że jesteśmy w trendzie bocznym, pomiędzy strefą oporów zlokalizowaną na 1,3746-59 i wsparciem na 1,3593-1,3623.

Aktualnie para walutowa znajduje się na poziomie 1,3644, natomiast popyt ma problem wyjściem powyżej średniej 55-dniowej.

Dzisiejsze dane z Wielkiej Brytanii wypadły stosunkowo dobrze. Wskaźnik Composite PMI wyniósł 41,2 przy oczekiwaniach na poziomie 40,6. Natomiast wskaźnik PMI dla usług wzrósł do 39,5. Wzrosty wskaźników mogą cieszyć, jednak warto pamiętać, że odczyty poniżej 50 pkt. oznaczają spowolnienie i recesję.

Rynki jednak nie reagują, gdyż już jutro poznamy komunikat z posiedzenia BoE. Inwestorzy będą usilnie wyszukiwać między wierszami, wzmianki o wprowadzeniu w przyszłości ujemnych stóp. BoE przedstawi także projekcje makroekonomiczne, które w świetle pandemii i Brexitu, mogą nakreślić dalszą politykę pieniężną banku.

W związku z powyższym, inwestorzy powinni w dniu jutrzejszym zwrócić uwagę na godzinę 12:00 GMT. Wcześniej jedna, gdyż o 9:30 czasu GMT poznamy wskaźnik PMI dla sektora budowlanego.

Dla osób, które zwracają uwagę na obraz techniczny, wsparcie możemy wyznaczyć na 1,3593-1,3623, zaś opór na 1,3746-59. Wybicie w którąś ze stron wskaże kierunek dla omawianej pary walutowej.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap