GBP/USD blisko wsparcia 1,3672-73

Dzisiejsza sesja przynosi przewagę strony podażowej, która zepchnęła kurs w okolice poziomu 1,2672-73. Ostatnio tak nisko byliśmy 21 lipca br. Warto jednak wspomnieć, że omawiane poziomy to również minima z marca i kwietnia, które stanowiły bazę pod odbicie.

Czy sytuacja może się powtórzyć? Technicznie mamy szansę na korektę ruchu spadkowego ale na przeszkodzie stoją fundamenty. Po wczorajszych zapiskach FOMC, inwestorzy spodziewają się zapowiedzi taperingu, co wzmacnia dolara. Ewentualna zapowiedź mogłaby zostać ogłoszona na spotkaniu w Jackson Hole, gdzie swoje wystąpienie odnotuje prezes FED J. Powell.

Technicznie para walutowa jest mocno wyprzedana, zaś RSI na interwale 1h wynosi zaledwie 19. Ewentualne odbicie, nie powinno zmienić układu sił i będzie jedynie korektą w ruchu spadkowym. W przypadku zejścia poniżej 1,2672-73, podaż stanie przed szansą, dotarcia do strefy wsparć rozciągających się na poziomie 1,3593-1,3627

Co mogłoby osłabić dolara? Wyjątkowo słabe odczyty z USA oraz brak zapowiedzi zmian w polityce pieniężnej ze strony FED.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap