Funt umacnia się na szerokim rynku

Dzisiejsza sesja niewątpliwie należy do funta, który umacnia się względem większości walut. Wsparciem dla popytu są informacje o odrzuceniu przez Izbę Lordów kontrowersyjnej ustawy Market Bill. Jest to cios dla premiera B. Johnsona a zarazem, pozwala optymistycznie spojrzeć na negocjacje UK/UE.

Para walutowa GBP/USD wybiła się ponad wczorajszy szczyt na 1,3208, notując maksimum na 1,3260. Tym samym GBP/USD jest na najwyższych poziomach od 7 września. (Maksimum mieliśmy na poziomie 1,3285). Dalszy opór znajduje się na 1,3320 i 1,3358.

W chwili obecnej widzimy umocnienie dolara, co spycha kurs omawianej pary walutowej w okolice 1,3233. (RSI 1h wynosi 72). Najbliższe wsparcie to oczywiście strefa 1,3194-1,3208.

Powracając do strategii MACD, to wczorajsza pozycja została zamknięta na małym minusie. Natomiast w kolejnych godzinach otrzymaliśmy mix sygnałów: o 22:00 long, o 2:00 short i o 6:00 rano ostatni sygnał long.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap