FED podnosi stopy procentowe

Zgodnie z oczekiwaniami, Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe o 0,75 pb. do poziomu 3,75% – 4,00%. Członkowie FED zwrócili szczególną uwagę na rosnącą inflację, chociaż w pierwszym momencie komunikat był gołębi. Rezerwa Federalna zakomunikowała, że zwróci uwagę na spowolnione efekty działań polityki pieniężnej na gospodarkę. Strona popytowa wykorzystała sytuację do mocnego ruchu w kierunku 0,9976.

W dalszej części prezes FED stwierdził, że poziom stawek będzie wyższy niż zakładano, co dodało paliwa dla amerykańskiej waluty oraz osłabiło indeksy. Powell zwrócił uwagę na kilka słabszych czynników, które negatywnie wpływają na gospodarkę. Według jego oceny, gospodarka USA zwolniła, natomiast inflacja jest zdecydowanie powyżej celu. Szczyt inflacji jest niepewny ale dane dotyczące inflacji oraz rynku pracy sugerują, że będzie wyższy niż przewidywano. Możliwość spowolnienia podwyżek stóp procentowych, może być omawiany na kolejnych spotkaniach.

Fed okazał się mocno jastrzębi, co umocniło dolara i zaszkodziło indeksom.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap