Eurodolar w stronę 1,2242

Dzisiejsza sesja odbywa się pod dyktando strony popytowej. Dane jakie poznaliśmy w trakcie dnia, nie wsparły zbytnio wspólnej waluty, jednak dla strony popytowej nie miało to większego znaczenia. Przypomnijmy, że PKB strefy euro, liczone r/r wyniosło -1,8%, natomiast k/k -0,6%. Oba odczyty były zgodne z oczekiwaniami. Para walutowa wybiła się ponad poziom 1,22, gdzie aktualnie odbywa się handel. Maksimum dzienne wypadło na poziomie 1,2234, czyli bardzo blisko szczytu z 25 lutego,który znajduje się na poziomie 1,2242. Warto nadmienić fakt, że poziom 1,2242, jest w zasadzie ostatnim oporem, którego złamanie otwiera drogę w kierunku 1,2346-50.

Pierwszych wsparć szukałbym na poziomie 1,2178-82 oraz 1,2113. (Pierwszy poziom wsparcia, stanowi szczyty z początku zeszłego tygodnia. Dzisiejsze wybicie ponad wspomniany poziom, wspiera stronę popytową, która ograniczona jest oporem na 1,2242). Finalnie eurodolar znajduje się w małym zawieszeniu powyżej poziomu 1,22.

Jutrzejsza sesja obfituje w dwa ważne wydarzenia. Pierwszym będzie odczyt bazowej inflacji CPI w strefie euro. Natomiast wieczorem, poznamy protokół z posiedzenia FOMC, który może wskazać, czy powoli zmienia się retoryka decydentów, względem rosnącej inflacji.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap