Eurodolar Quo Vadis

Pierwsze godziny handlu przyniosły przewagę strony popytowej, która dotarła do poziomu 1,2310. Następnie doszło do cofnięcia a w konsekwencji do wymazania ruchu wzrostowego. Para walutowa znajduje się w okolicach dziennego otwarcia. Dodatkowo wspomniany poziom znajduje się w okolicy strefy wsparcia 1,2250-57.

Dzisiejsze wskaźniki PMI dla przemysłu w Europie, wypadły słabiej od oczekiwań, jednak nie miały przełożenia na euro.

Siła wspólnej waluty może dziwić ale należy pamiętać, że tani pieniądz jest inwestowany w ryzykowne i tanie aktywa. Co więcej pomimo utrzymania się kursu powyżej poziomu 1,20, nie widać żadnej reakcji EBC. Przypomnijmy, że wcześniej wielokrotnie decydenci banku centralnego powtarzali o „suficie” na poziomie 1,20. Wszystko wskazuje, że EBC jest niezdolny do ograniczenia siły euro a tym samym, do utrzymania maksymalnego kursu 1,20. Siła wspólnej waluty działa niekorzystnie na słaby rozwój gospodarczy strefy euro, jednak co bardziej istotne: osłabia działania EBC.

Co jakiś czas widzimy powolne lecz systematyczne wzrosty a do kolejnych, silnych oporów zostało na prawdę niewiele. Wydaje się, że celem dla popytu wciąż pozostaje poziom 1,25 ale czy na pewno to właściwy kierunek?

Z drugiej strony mamy silny rozwój wirusa w Europie, która coraz bardziej zaczyna doskwierać gospodarkom Eurolandu…

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap