Eurodolar powyżej 1,2141

Eurodolar kontynuuje ruch wzrostowy, który jest przerywany jedynie lokalnymi korektami. W dniu dzisiejszym wybiliśmy się powyżej 1,2141, czyli powyżej szczytu z 30 kwietnia 2018 roku. Pomimo silnego wykupienia nic nie wskazuje aby mogło dość do większej realizacji zysków. Co ciekawe decydenci EBC również nie komentują silnego euro. Siła euro nie wynika z fundamentów a raczej z taniego pieniądza, który został wpompowany. Sytuacja wydaje się być oderwana od rzeczywistości wedle zasady „im gorzej tym lepiej”. Na obronę wspólnej waluty można obrać tezę, że udział eksportu w światowym handlu wynosi, aż 40% przy zaledwie 15% gospodarki amerykańskiej. Finalnie może to oznaczać, że Europa szybciej „wstanie z kolan” po szalejącej pandemii.

Sytuacja techniczna mocno sprzyja stronie popytowej. Jeżeli w następnych godzinach/ dniach nie usłyszymy z ust członków EBC, próby stonowania siły euro, to wydaje się, że celem będzie poziom 1,2537-56.

Analizując eurodolara w szerszym terminie, warto spojrzeć, że wykres o interwale 1M. W zeszłym miesiącu wybiliśmy się w górę z kanału spadkowego zapoczątkowanego na poziomie 1,6039. Natomiast w bieżącym miesiącu, mamy kontynuację ruchu wzrostowego.

Warto jednak mieć na uwadze, że to dopiero początek miesiąca a przed nami dwa posiedzenia banków centralnych: EBC i FED, które mogą mocno wpłynąć na kurs omawianej pary walutowej.

Najbliższymi oporami będą szczyty z końca kwietnia czyli 1,2211 oraz 1,2240-47. Wsparcie znajduje się na 1,2135-41, kolejne zaś na 1,2086.

RSI 1 h wynosi 71, 59.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

5 1 vote
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap