Eurodolar powyżej 1,19

Dzisiejsza sesja przyniosła dalsze wzrosty na głównej parze walutowej. Eurodolar wybił się ponad szczyt z 9 listopada, osiągając maksimum na poziomie 1,1930. W chwili obecnej handlujemy powyżej poziomu 1,19 i tym samym znajdujemy się poza kanałem bocznym, którego górne ograniczenia znajdowało się na poziomie 1,1891-95. Popyt pomimo wybicia nie poszedł za ciosem ale mamy podstawę aby założyć, że popyt myśli o ataku na poziom 1,2012.

W dniu dzisiejszym poznamy jeszcze zapiski z posiedzenia FOMC, które mogą wpłynąć na kurs eurodolara. W przypadku dalszych wzrostów (wybicie powyżej 1,1920-30), będzie skutkować testem strefy oporów 1,1954-67. Dalszym celem będzie poziom 1,2012.

Wersja alternatywna zakłada, nieudane wyjście powyżej 1,1920-30, co będzie skutkować, zejściem w stronę niższych poziomów cenowych 1,1891-95 oraz 1,1881-83. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że już jutro tj. w czwartek, Amerykanie będą obchodzić Święto Dziękczynienia i giełda w USA będzie zamknięta. Natomiast w piątek będzie działać w skróconym czasie pracy. W związku z czym, możemy spodziewać się małej płynności. (Nie ukrywam, że zdarzają się w takim momencie dziwne impulsy zarówno wzrostowe jak i spadkowe). W tym wypadku ciężko o jakieś właściwe założenia.

Na chwilę obecną znajdujemy się w kanale wzrostowym i prawdopodobnie popyt będzie miał nadal przewagę.

Na koniec jeszcze kilka słów o indeksie dolara, który dotarł do strefy wsparcia i w pewnym stopniu może hamować osłabienie dolara.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap