Eurodolar poniżej 1,21

Środowa sesja przynosi spadek głównej pary walutowej poniżej poziomu 1,21, w stronę poziomu 1,2059, gdzie zanotowaliśmy minimum. Jest to zarazem najniższy poziom od tygodnia. Za ruchem spadkowym przemawiają czynniki techniczne: (korekta, ostatnich silnych wzrostów) ale warto także nadmienić, że podaż otrzymała wsparcie, w postaci spadków indeksów za oceanem. Nie bez znaczenia jest fakt, że w dniu jutrzejszym tj. w czwartek odbędzie się posiedzenie EBC, na którym zostaną przedstawione nowe projekcje makroekonomiczne. Inwestorzy oczekują także kolejnych działań ze strony EBC. Prawdopodobnie Ch. Legarde skomentuje lub odniesie się, do kwestii wysokiego kursu eurodolara.

Ruch spadkowy od szczytu z 3 i 4 grudnia, nie jest jakoś szczególnie silny, biorąc pod uwagę wcześniejsze wzrosty. Pomimo faktu, że kurs eurodolara konsoliduje się, to możemy wyznaczyć niewielki kanał spadkowy, którego ograniczenia zawierają się w przedziale 80 pipsów.

Najbliższe wsparcie znajduje się na dzisiejszym minimum czyli 1,2059, następne na poziomie 1,2004-12. W przypadku zejścia poniżej 1,20, dalszym wsparciem będzie 1,1965. Jeżeli w czwartek zobaczymy kontynuację ruchu spadkowego, to możemy potraktować go jako ruch korekcyjny ostatnich wzrostów.

Natomiast w przypadku wybicia ponad ostatnie szczyty, celem dla popytu będzie strefa 1,2240-47. Kolejnym oporem będzie 1,2292.

Wydaje się, że ruch spadkowy ma większe szanse powodzenia.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap