Eurodolar pokonał opór 1,2176-77

Pozytywny sentyment utrzymuje się na szerokim rynku, tym samym strona popytowa podjęła udaną próbę ataku na ostatnie lokalne opory zlokalizowane w okolicy 1,2176-77. Dzisiejszy szczyt wypadł na poziomie 1,21125.

Wybicie może być sygnałem do dalszych wzrostów, w kierunku 1,2240-47. Kolejnym oporem będzie 1,2292/ 1,2354 oraz 1,2398-1,2413. W wersji mocno optymistycznej, celem dla strony popytowej będą szczyty ze stycznia i lutego na poziomach 1,2537-57.

W dniu dzisiejszym mamy posiedzenie Rezerwy Federalnej, która przedstawi nowe projekcje makro. Wynik posiedzenia powinien sprzyjać dalszemu osłabieniu dolara. Warto także pamiętać o kolejnym pakiecie fiskalnym, który może zostać zaakceptowany przez Kongres. Jest to dodatkowa opcja, która prowadzi do słabości amerykańskiej waluty i wzmacnia rynkowy optymizm.

W dniu wczorajszym przedstawiłem infografikę cykli indeksu dolara, który zakłada wielomiesięczną słabość dolara.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap