Eurodolar – komentarz tygodniowy 20.02 / by Łukasz Furmaniak

Para walutowa jak do tej pory, porusza się jak po sznurku. W tamtym tygodniu dokładnie na poziomie 1.1280, mieliśmy mocne odbicie, co najprawdopodobniej ustanowiło dołek tej korekty, czyli koniec fali C, (koniec fali 2 wyższego rzędu). Jeżeli tak jest, to późniejszy ruchy do poziomu 1.1396 i spadek do poziomu 1.1315, zarysowały nam pierwszą i niemal drugą falę (niższego rzędu), które będą składać się na ruch do okolic 1.1600.
„Niemal drugą” bo czysto teoretycznie powinniśmy jeszcze nieco pogłębić ten dołek, do okolic 1.1300- 1.1310. Ponieważ jesteśmy tak blisko wspomnianego poziomu, to obstawiam, że znajdziemy się tam w poniedziałek.
Nie warto jednak ryzykować na grę na ten dołek, bo proporcje ryzyka do nagrody są bardzo niekorzystne.

W trakcie zakładanego ruchu w górę, jak zwykle będę brał profity, ale nie mam jeszcze dokładnie ustalonych miejsc, albo inaczej, mam sprzeczne sygnały, co do silniejszych miejsc oporu.

Po za tym, dwa razy wziąłem nieduży profit w tym tygodniu. Po czym ponownie otworzyłem pozycje niżej, czyli nadal mam 12 pozycji.

Mimo tego że para zachowuje się wprost książkowo, od bardzo bardzo długiego czasu, to z powodu obecnych dużych niepewności, co do zdarzeń politycznych, możliwe jest nagłe złamanie formacji i zmiana trendu. Temu nadal mam stop losy na 1.1240

Zamknięte pozycje:
1x 1.1310 ———-> 1.1385
1x 1.1355 ———-> 1.1390 (otwarta i zamknięta w środę)

Otwarte pozycje:
11x 1.1310
1x 1.1355

Autor: Łukasz Furmaniak

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap