EUR/GBP w stronę 0,87

Pozytywny sentyment, który utrzymuje się od ostatniego posiedzenia BoE, umacnia funta na szerokim rynku. Dodatkowym czynnikiem, który wspiera brytyjską walutę, jest plan premiera B. Johnsona, który zapowiada „odmrażanie” gospodarki. Pod nieobecność inwestorów z USA, EUR/GBP zmierza w stronę 0,87, tym samym „chunnel” znajduje się na najniższych poziomach od 9 miesięcy.

Pierwsze wparcie możemy wyznaczyć na 0,87, następnie w kluczowej strefie wsparcia 0,8668-1,8690. Ewentualne wybicie dołem, będzie miało poważne konsekwencje w średnim terminie, gdyż kolejne techniczne opory znajdują się dopiero w okolicy 0,83.

Bliskość wsparć może być sygnałem do przejęcie inicjatywy przez stronę popytową i rozwinięcie (lokalnej?) korekty. Pierwsze lokalne opory możemy uwzględnić na 0,8737-42, kolejny na 0,8789-0,88. Kluczowym oporem jest strefa 0,8858-0,8878.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap