Euforia winduje kurs eurodolara

Dzisiejsza sesja upływa pod dyktando strony popytowej, która skierowała kurs eurodolara w stronę poziomu 1,1130. Jeszcze wczoraj podaż kontrolowała sytuację, spychając kurs poniżej poziomu 1,0950. Jednak dzisiejsze informacje z Turcji, odnośnie rozmów na linii Ukraina – Rosja, całkowicie zmieniły obraz rynkowy. Według strony ukraińskiej, negocjacje są konstruktywne i mogą przynieść przełom. Strona rosyjska jest gotowa na obniżenia aktywności wojskowej oraz możliwość wycofania się z frontu w okolicach Kijowa.

Rynki zareagowały bardzo pozytywnie, na czym skrzętnie skorzystało euro. Para walutowa wybiła się tym samym ponad linię trendu spadkowego. Najbliższych oporów szukałbym w okolicach dzisiejszego szczytu oraz na poziomie 1,1170, gdzie znajduje się górne ograniczenie kanału wzrostowego.

Pozytywny sentyment utrzymuje się również na innych instrumentach. Na szczególną uwagę zasługuje dzisiaj spadek na rynku ropy naftowej WTI, która zanotowała zjazd z poziomu 106$, przez chwilę znajdując się poniżej 100$ za baryłkę.

Dolar traci na szerokim rynku, co skrzętnie wykorzystuje nasz złoty. Para EUR/PLN zanotowała spadek do poziomu 4,63, natomiast USD/PLN stracił, aż 2% notując poziom 4,1684.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap