Dolar nadal na fali?

Wtorkowa sesja upływa pod dyktando amerykańskiej waluty, która kolejny dzień umacnia się względem większości walut. Dolar jest jednak minimalnie zaczyna oddawać zyski.

Główna para walutowa zaliczyła dzisiaj spadek w okolice 1,1732, gdzie doszło do małego odbicia. Ostatnio tak niski poziom na rynku eurodolara obserwowaliśmy w listopadzie 2020 roku. Siła dolara wynika przed wszystkim z dalszych wzrostów na rynku długu. W dniu dzisiejszym oprocentowanie wynosi 1,769, co z pewnością będzie ciążyć Wall Street. Kolejnym aspektem, który pomaga dolarowi, są całkiem dobre dane z USA względem danych z Europy.

Biorąc jednak pod uwagę silne wykupienie dolara, możemy pokusić się o jakąś korektę. Pierwszym oporem pozostaje poziom 1,1755, czyli minimum z poniedziałku. Dalszym oporem pozostaje 1,1797, natomiast sytuacja strony popytowej poprawi się po wybiciu powyżej poziomu 1,1830.

W przypadku nieudanego wyjścia powyżej 1,1760, podaż z pewnością skieruje się na ostatnie minima, które mogą zostać pogłębione.

Minimum z 5 listopada jest na poziomie 1,1710. Natomiast złamanie wsparcia otwiera drogę w kierunku 1,1603, czyli dołka z 4 listopada 2020 roku.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
Facebook
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap