Bieżąca sytuacja na EUR/USD i GBP/USD

Dolar amerykański umacnia się względem euro i funta. Na rynku eurodolara dotarliśmy do poziomu 1,1818, co zbiega się ze wczorajszym minimum. Ewentualne wybicie w dół pozwoli przetestować wsparcie na poziomie 1,18. Pragnę zaznaczyć, że sytuacja strony podażowej ulegnie poprawie, dopiero po złamaniu wsparcia na 1,1753.

Popołudniowe dane z USA dotyczące ilości przyszłych bezrobotnych były lepsze od prognozy i wyniosły 787K. Eurodolar delikatnie zanurkował do poziomu 1,1812 i szybko wrócił w okolice 1,1822.

Na rynku kabla strona podażowa skierowała się, w stronę wsparcia na poziomie 1,3064-83 i na chwilę obecną poziom jest respektowany przez stronę podażową. Warto jednak „trzymać rękę na pulsie”, gdyż wybicie dołem pozwala zakładać, że wracamy w kierunku 1,3024 oraz w stronę 1,30. W tym wypadku należy się zastanowić, że wczorajsze wybicie nie było zbyt napompowane i funt nie ugnie się pod ciężarem swoich problemów. Wybicie poniżej 1,30 będzie tożsame ze słabością strony popytowej.

Warto jednak mieć na uwadze, że obrona wsparcia 1,3064-83, pozwoli stronie popytowej wrócić na ostatnie szczyty.

Dla zainteresowanych strategią MACD- kalsyczna 4h, chciałbym poinformować, że na eurodolarze otrzymaliśmy sygnał short na poziomie 1,1844

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap