Komentarz tygodniowy dla pary EUR/USD na 24.05-28.05

W mijającym tygodniu, główna para walutowa zanotowała wzrost i przy okazji doszło, do długo oczekiwanego testu poziomu 1,2242. Maksimum tygodniowe wypadło na poziomie 1,2246, gdzie doszło do realizacji zysków. Trzeba jednak przyznać, że kurs omawianej pary walutowej, poruszał się (przez większość tygodnia) w trendzie bocznym. Z jednej strony popyt został ograniczony oporem na poziomie 1,2242, z drugiej podaż nie potrafiła złamać poziomu 1,2160. Zakończenie tygodnia wypadło na poziomie 1,2181, co zbiega się ze szczytem z 11 maja 2021 roku.

Przed nami ostatni tydzień maja, podczas którego poznamy kolejne ważne dane po obu stronach oceanu. Już we wtorek zostanie przedstawione PKB Niemiec oraz wskaźnik nastrojów biznesowych Ifo. W kolejnych godzinach inwestorzy będą mogli zapoznać się ze wskaźnikiem zaufania wg Conference Board oraz danymi z pierwotnego rynku nieruchomości w USA. Czwartkową sesję otwiera odczyt z Niemiec, czyli klimat konsumpcyjny Gfk. Po południu poznamy bazowe zamówienia środków trwałych, PKB oraz ilość przyszłych bezrobotnych w USA. Ostatnia sesja nadchodzącego tygodnia, to przede wszystkich odczyty dotyczące wydatków osobistych Amerykanów oraz nastrojów konsumenckich liczonych przez Uniwersytet Michigan.

Oprócz o których wspomniałem już wcześniej, inwestorzy będą bacznie przyglądać się wypowiedziom członków FED, którzy z pewnością odniosą się do rosnącej inflacji. Okazja ku temu pojawi się już w poniedziałek, kiedy to będzie przemawiać L. Brainard oraz R. Bostic oraz w środę: R. Quarles.

Warto będzie także śledzić oprocentowanie obligacji 10-letnich, które mogą zarówno osłabić dolar jak i dodać mu paliwa.

Sytuacja na rynku eurodolara nie uległa zmianie. Kurs głównej pary walutowej jest ograniczony oporem na poziomie 1,2242-46, którego złamanie otwiera drogę w kierunku 1,2350. Z kolei trwałe wybicie dołem poniżej 1,2160, otwiera drogę w kierunku 1,2113.

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap