Eurodolar – komentarz tygodniowy 05.09 / by Łukasz Furmaniak

Cały tydzień kontynuowaliśmy wspinaczkę w górę. Zakładana przeze mnie strefa w okolicy 1.1835, spowodowała tylko chwilowe odbicie w dół, na mniej więcej 50 pipsów, i już następnego dnia została pokonana. Obecny trend wzrostowy jest trochę mocniejszy, niż zakładałem i tylko piątkowe zamknięcie, mogło by wskazywać chwilowe odpuszczenie.

Obecna sytuacja mówi mi, że lepiej zagrać ostrożniej, więc lekko zmieniłem plan działania na ten tydzień. Nie zamierzam już zamknąć wszystkich pozycji w pomarańczowej strefie, zamknę tylko połowę oraz nie będę wchodził w shorty.

Tak jak wspomniałem wyżej, poza piątkową świecą mamy dość silny trend wzrostowy na wykresie. Zakładam kontynuację do okolic 1.1940, (choć teraz bardzie mi się widzi 1.1955). Jest możliwe, że przed zdobyciem tego poziomu, odwiedzimy ponownie okolice 1.1840, (zaznaczone czerwonym kolorem).
Jest bardzo mało prawdopodobne, że spadniemy do niższych żółtych stref, przed zdobyciem wpierw strefy pomarańczowej. Jednak ustawione buy limity, zostawię jeszcze tak na wszelki wypadek, (piątkowa świeca). Zdejmę je jak dotrzemy do pomarańczowej strefy.

Pozycje zamknięte:

1×1.1809 ——> 1.1830
1×1.1846 ——> 1.1835

Sumarycznie wyszedłem na lekkiej stracie, z powodu swapów. Liczyłem na to że uda mi się dodać choć jedną z tych pozycji niżej, ale tym razem się nie powiodło.

Obecne pozycje:

7x 1.1779 (4x take profit na 1.1940)

Buy Limity(przed dojściem do strefy pomarańczowej):

1×1.1770
2×1.1730

Buy Limity(po zdobyciu strefy pomarańczowej):

4×1.1850
3×1.1780

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap