Euro ponownie powyżej 1,1000. Wyniki z Wall Street w centrum uwagi

Euro miało wczoraj udany dzień, ponieważ kilku członków Rady Zarządzającej EBC opowiedziało się za dalszymi wielokrotnymi podwyżkami stóp procentowych w nadchodzących miesiącach, choć pomogło również osunięcie się amerykańskich rentowności.

Podczas gdy nie było niespodzianką, że Isabel Schnabel forsowała argumenty za dalszym zacieśnianiem, mówiąc, że jest zbyt wcześnie, by ogłosić zwycięstwo w sprawie inflacji, mieliśmy również irlandzkiego Gabriela Makhloufa, który powiedział, że jest zbyt wcześnie na wstrzymanie podwyżek stóp.

Francois Villeroy z Francji również powiedział, że EBC będzie musiał zapewnić „kilka kolejnych podwyżek”, co pomogło wypchnąć euro z powrotem powyżej 1,1000 w stosunku do dolara amerykańskiego.

Wczorajsza sesja była słaba zarówno dla rynków europejskich, jak i amerykańskich, w tym ważnym tygodniu dla wyników spółek po obu stronach Atlantyku.

Rynki europejskie zakończyły sesję nieznacznie niżej, pomimo kolejnego rekordowego poziomu CAC 40, podczas gdy rynki w USA zamknęły się na mieszanym poziomie.

Nasdaq 100 zakończył dzień niżej przed dzisiejszą publikacją najnowszych danych kwartalnych od właściciela Google’a, Alphabet i Microsoftu, jako że obie firmy starają się utrzymać swoje 20% i 17% zyski jak dotąd w tym roku.

Przy jutrzejszych wynikach Meta Platforms, właściciela Facebooka, oraz Amazona w dalszej części tygodnia, jakiekolwiek rozczarowanie mogłoby skłonić inwestorów do ponownej oceny oczekiwań co do wyników w ciągu reszty roku.

W związku z tym bardziej prawdopodobne jest, że tego tygodniowe wyniki mogą jedynie przesunąć uwagę rynków na przyszłotygodniowe posiedzenie Fed, na którym prawdopodobnie zobaczymy kolejną podwyżkę stóp o 25 punktów bazowych.

Jeśli chodzi o dane makroekonomiczne w USA oczekuje się, że te dotyczące zaufania konsumentów w kwietniu pokażą niewielki spadek do 104,00, po zaskakującym wzroście w marcu do 104,2 z 103,4 w lutym.

CMC Markets

Fx-zone

Wszelkie prawa zastrzeżone, linkowanie dozwolone. Kopiowanie, powielanie tekstu na inne strony internetowe zabronione. Chcesz coś wykorzystać, przedrukować, skontaktuj się redakcją Fx-Zone.Przedstawiona analizy, komentarze, poglądy i oceny są wyrazem osobistych subiektywnych poglądów autora i nie maja charakteru rekomendacji. Poglądy te jak i inne treści raportów, nie stanowią "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte lub zaniechane ponosi inwestor.Polityka prywatności: https://fx-zone.pl/polityka-prywatnosci/polityka-prywatnosci/

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komenatrze
0
Masz ochotę skomentować?x
Share via
Copy link
Powered by Social Snap